NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Zebraliśmy najczęstsze pytania dotyczące usług asenizacyjnych (wywóz nieczystości płynnych), taki jak wywóz szamba, opróżnianie przydomowych oczyszczalni ścieków i osadników. Zawarliśmy również informacje o przepisach, obowiązkach właściciela i wiele innych użytecznych informacji.

 Szambo to zbiornik przeznaczony do gromadzenia nieczystości ciekłych, czyli ścieków, które pochodzą z toalet, kuchni, łazienek itp.

Tak, regularny wywóz szamba jest niezbędny dla zachowania higieny i bezpieczeństwa w domu lub przedsiębiorstwie, ponieważ przepełnione szambo może powodować wiele problemów, takich jak zator kanalizacyjny, zanieczyszczenie gruntu, czy nawet zatrucie wód gruntowych.

Nie, nie jest wymagane twoje osobiste uczestnictwo w procesie wywozu szamba, ale powinieneś umożliwić dostęp do szamba, aby pracownicy mogli wykonać swoją pracę.
O tym czym jest szambo betonowe przeczytasz w naszym wpisie o tym tutaj.
O tym czym jest szambo plastikowe przeczytasz w naszym wpisie o tym tutaj.

O tym czym jest szambo ekologiczne przeczytasz w naszym wpisie o tym tutaj.

Szambeko to polska firma z polskim kapitałem z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku asenizacyjnym

Najprościej zrobisz to przez formularz. Wybierz tydzień, w którym chcesz opróżnić swoje szambo, ilość nieczystości które mamy wywieźć, zamów i bezpiecznie zapłać online. My skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia odpowiedniego dla Ciebie dnia i godziny. Możesz również skontaktować się z nami telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy. Jeżeli potrzebujesz pilnej usługi skontaktuj się z naszym pogotowiem asenizacyjnym telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy tutaj

Tak, specjalizujemy się w opróżnianiu zbiorników bezodpływowych, przydomowych oczyszczalni ścieków oraz transportem nieczystości ciekłych do współpracujących oczyszczalni ścieków.

Tak, obsługujemy również opróżnianie oczyszczalni przydomowych, jak i tych przyzakładowych.

Tak, obsługujemy zamówienia niestandardowe, jeżeli masz większy zbiornik, potrzebujesz częstego opróżniania, skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy

Tak, płynne nieczystości wywozimy do współpracujących oczyszczalni ścieków.

Szambiarkami transportujemy nieczystości ciekłe do współpracujących z nami oczyszczalni ścieków.

Cena jest zależna od przede wszystkim od ilości wywożonych nieczystości płynnych oraz miejscowości. Cenę możesz sprawdzić poprzez uzupełnienie formularz zamówień lub skontaktowania sie z nami

Tak, otrzymasz, od nas fakturę i umowę po wykonanej usłudze opróżnienia Twojego szamba. Zachowaj te dokumenty, gdyż na podstawie art. 10 ust. 2 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach za brak umowy z firmą asenizacyjną na wywóz szamba lub za brak rachunków grozi mandat karny w wysokości 500 zł. Jeżeli sprawa zostaje skierowana do Sądu Rejonowego, można otrzymać karę grzywny do 5000 zł.

Tak, grozi mandat karny w wysokości 500 zł. Jeżeli sprawa zostaje skierowana do Sądu Rejonowego, możesz otrzymać karę grzywny aż do 5000 zł.

Gminy będą mogły sprawdzać, czy szambo jest opróżnione zgodnie z prawem. W ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach znalazły się przepisy upoważniające gminy do przeprowadzania kontroli nieruchomości i sprawdzania, czy właściciele nieruchomości mają podpisane umowy z firmami asenizacyjnymi w danej gminie.

Rachunki za usługi należy zgodnie z prawem przechowywać do trzech lat. Później żaden podmiot nie może się od nas domagać takich dokumentów. Nie powinniśmy się jednak dziwić, że dostarczyciel sygnału telewizyjnego czy Zakład Usług Komunalnych żądają dowodu wpłaty przed upłynięciem tego terminu.

Tak, obsługujemy większe zbiorniki. Jeżeli potrzebujesz obsługi większego zbiornika, skontaktuj się z nami telefonicznie [numer telefonu] lub poprzez formularz kontaktowy

Tak, obsługujemy też osoby prywatne, nie musisz mieć firmy, żeby skorzystać z naszych usług.

Tak, obsługujemy też przedsiębiorstwa.

Tak, obsługujemy też gospodarstwa rolne.

Tak, posiadamy własną flotę szambiarek, którą obsługują doświadczeni i profesjonalni pracownicy

Tak, opróżniamy nieczystości płynne z toalet przenośnych

Za nielegalne wywożenie szamba np. do lasu lub na pole, zgodnie z polskim prawem można dostać mandat, a nawet sprawa może być rozpatrywana przez sąd

Dla prawidłowego działania zbiornika bezodpływowego ważne jest regularne go opróżnianie z nieczystości. W zależności od wielkości zbiornika bezodpływowego (szamba), liczby zużytej wody oraz liczby mieszkańców zależy częstotliwość wywozu szamba.

W zależności od wielkości zbiornika bezodpływowego (szamba), liczby zużytej wody oraz liczby mieszkańców zależy częstotliwość wywozu szamba.

Nie, do zutylizowania nieczystości płynnych w oczyszczalni potrzebne jest odpowiednie zezwolenie.

Tak, po wykonanej usłudze otrzymasz od nas umowę i rachunek

Tak, działamy na terenie całego Śląska (województwo śląskie) Wywóz szamba możesz zamówić przez nasz panel lub wystarczy, że skontaktujesz się z nami mailowo, telefonicznie lub przez formularz kontaktowy.

Tak, działamy na terenie Katowic i okolic Katowic. Wywóz szamba możesz zamówić przez nasz panel lub wystarczy, że skontaktujesz się z nami mailowo, telefonicznie lub przez formularz kontaktowy.

Tak, wywóz szamba w Gliwicach jest przez nas realizowany. Wywóz szamba możesz zamówić przez nasz panel lub wystarczy, że skontaktujesz się z nami mailowo, telefonicznie lub przez formularz kontaktowy.

Tak, wywóz szamba w Zabrzu jest przez nas realizowany. Wywóz szamba możesz zamówić przez nasz panel lub wystarczy, że skontaktujesz się z nami mailowo, telefonicznie lub przez formularz kontaktowy.

Tak, wywóz szamba w Rudzie Śląskiej jest przez nas realizowany. Wywóz szamba możesz zamówić przez nasz panel lub wystarczy, że skontaktujesz się z nami mailowo, telefonicznie lub przez formularz kontaktowy.

Tak, wywóz szamba w powiecie gliwickim jest przez nas realizowany. Wywóz szamba możesz zamówić przez nasz panel lub wystarczy, że skontaktujesz się z nami mailowo, telefonicznie lub przez formularz kontaktowy.

SZYBKA REALIZACJA

Sprawna i szybka realizacja powierzonych zadań

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Partnerskie relacje oparte na szacunku i obustronnym zadowoleniu

NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA

Doradzamy i nadzorujemy proces na każdym etapie realizacji usługi

NAJWYŻSZE STANDARDY

Działamy według sprawdzonych standardów prowadzenia biznesu

POLSKA MARKA

Firma powstała w 100% na bazie polskiego kapitału

DOŚWIADCZENIE

Nasza kadra posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży